Cazul Laviniei

Lavinia este mama unui băiețel de 7 ani diagnosticat cu leucemie. Urmează un tratament riguros și starea lui este stabila acum, dar timpul și-l petrec mai mult prin spitale. Zilele trecute, au primit o altă veste crunta: Lavinia are cancer pulmonar!

Tatăl copiilor este la capătul puterilor atât psihic, cât și financiar.

Medicii din Timișoara i au recomandat mamei sa meargă pentru investigații mai amănunțite la Spitalul AKH din Viena. Pentru asta au nevoie urgentă de 20.000 euro. Cazul a fost descris în cadrul asociației cu rugămintea de a dona pentru această familie in contul Asociației Dalia orice suma. Este crunt sa ai un copil bolnav, dar când și cea care ar trebui sa il îngrijească este mai bolnavă decât copilul, este înfiorător!

Toate documentele care atestă veridicitatea acestui caz se află în posesia Asociației Dalia. În urma donațiilor  am strâns și am virat 9500 lei in contul acestei familii greu încercate! Mulțumim tuturor pentru donații!